‘İnadına’ Beşiktaş!

Ahmet Şerafettin’in 1911’de Beşiktaş JK’ne katılmasıyla başlayan ve bugünlere kadar sayısız başarılara ulaşan futbol şubesinin kuruluş hikayesi dökü-drama türündeki belgesel projesi olan ‘’İnadına’’ ile yeniden hayat buluyor.

‘’Ahmet Şerafettin, Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü’ne futbolu getirdiğinde henüz 17 yaşındadır. İdealleri uğruna bıkıp usanmadan mücadele eden bu genç adam Beşiktaş’ta futbolun gelişmesi için ömrü boyunca mücadele verecektir…’’

Şeref Bey’in (Ahmet Şerafettin) 1911’de Beşiktaş JK’ne katılmasıyla başlayan ve bugünlere kadar sayısız başarılara ulaşan futbol şubesinin kuruluş hikayesi dökü-drama türündeki belgesel projesi olan ‘’İnadına’’ ile yeniden hayat buluyor.

Şeref Bey tarafından kurulan Beşiktaş JK Futbol şubesi kuruluş hikayesinin yer aldığı ‘’İnadına’’ dökü-drama belgesel serisinin ilk bölümü olup, serinin ikinci ve üçüncü bölümleri ise Türk futbol tarihinin büyük değerleri olan Hakkı Yeten ve Süleyman Seba’nın Türk futbolu ve Beşiktaş için yaptıklarını içerecek.

Dreamsuite Media tarafından geliştirilen proje tamamlandığında Beşiktaş taraftarı için önemi büyük 3 ismin hayatı ve kulübe katkıları toplamda üç film ile tamamlanmış olacak. Projede birçok sürpriz Beşiktaş taraftarı ünlü de yer alacak. ‘’İnadına’’ dökü-drama türündeki belgesel filminde yer alacak olan bütün tarihi sahneler üç boyutlu olarak yeniden yaratılacak. Beşiktaş semti, Şeref Stadı, Taksim Stadı, Papazın Çayırı, İnönü Stadı yeniden üç boyutlu animasyon olarak hazırlanacak.

Araştırma ve senaryo çalışmalarına başlanılan serinin ilk bölümü ‘’İnadına’’ için kostüm, cast ve taslak çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. ‘’İnadına’’ dökü-drama türündeki belgesel filmi için, konusu geçen dönemlere ait birçok Beşiktaş forması, futbol topu ve rakip takım formaları yeniden aslına uygun bir şekilde imal edilecek ve film içerisinde kullanılacak.

Serinin ilk bölümü olan ‘’İnadına’’ 2016 yılı sonunda vizyona girmesi hedefleniyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir