İFSAK Kısa Film Festivali Başladı

İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali bu yıl 26. kez, 25 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İFSAK ve Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi Salonlarında izleyici ile buluşacak.

Birçok Kısa Film Seçkisi Yer Alıyor

İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’nda ön elemeyi geçen filmlerin yanı sıra Selanik Uluslararası Kısa Film Festivali ve İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali seçkileri de programda yer alıyor. Ayrıca 2012 yılında vefat eden yönetmen Seyfi Teoman anısına bir söyleşi yapılacak.

Yeşim Ustaoğlu ile Söyleşi Gerçekleştirilecek

Festivalin son günü olan 1 Mart 2020 tarihinde, aynı zamanda yarışmanın tek seçicisi olan yönetmen Yeşim Ustaoğlu ile bir söyleşi olacak. Ödül töreni ve ödül alan filmlerin gösterimi ile bu yıl ki festival sonlandırılacak.

Festival Programı

PAYLAŞ

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir