Idris Elba Apple Casus Filminde Başrolde!

Idris Elba ve Simon Kinberg, yoğun bir ihale savaşından sonra Apple’a giden, henüz adı belirlenmemiş bir casus film için bir araya geldi. Elba, Afrika’da geçen “aşk dolu bir casus filmi” olarak nitelendirilen yapımda başrolü üstlenecek. Filmin yapımcılığını Kinberg’s Genre Films başkanı Kingberg ve Audrey Chon yapacak.

Filmin senaryosu, en çok “Black Monday” ve “The Daily Show”la tanınan Travon Free’den geliyor. Yeni proje, Kinberg için casus türüne başka bir dönüşü işaret ediyor. Mr. & Mrs. Smith ve Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Penelope Cruz, Diane Kruger ve Fan Bin Bing’in oynadığı yeni casus gerilim filmi “355”, Universal tarafından Ocak 2021’de gösterime girecek. Ayrıca, Kenneth Branagh’dan gelen gizemli gerilim “Death on the Nil”in de yapımcıları arasında yer alacak. 

Temmuz ayında Variety, Elba ve Green Door Pictures prodüksiyon şirketinin platformla bir ilk bakış anlaşması imzaladığını duyurmuştu. Anlaşmaya göre, Elba ve Green Door, Apple’ın yayın platformu Apple TV için hem dizi, hem de benzer yapımlar üretecek. Kinberg’in de platformla kendi ilk bakış anlaşması var ve Apple için ürettiği, henüz ismi belirlenmeyen bir bilim kurgu dizisi bulunuyor. Kinberg ve Chon, benzer bir ihale savaşının ardından mayıs ayında “Here Comes the Flood”u Netflix’e sattı. Jason Bateman, Kinberg’in bir senaryosundan gelen bu filmi yönetmek için görüşmelerde bulunuyor.

Elba için bir sonraki adım, SAG ve Altın Küre ödüllü aktörlerin rol aldığı ve yapımcılığını üstlendiği “Concrete Cowboy” olacak. Ricky Staub’ın yönettiği “Concrete Cowboy” önümüzdeki ay Toronto Uluslararası Film Festivali’nde prömiyer yapacak. Elba ayrıca, 2021 yazında çıkacak “The Suicide Squad” filminde başrolde ve yakında Netflix’in “The Harder They Fall” filminin yapımına başlayacak. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir