İddialı Diziden İlk Görseller

Game of Thrones’un 300 yıl öncesini anlatacak olan House of Dragon dizisinin setinden ilk kareler geldi.

HBO tarafından geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan House of the Dragon dizisi, George R.R Martin’in Fire & Blood adlı romanından diziye uyarlanacak.George R.R Martin’in senaryosunu yazacağı dizinin senaryo ekibinde ayrıca Ryan Condal yer alıyor.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizide Olivia Cooke, Kral Otto Hightower’ın Eli’nin kızı Alicent Hightower rolünde. Alicent’ı “Yedi Krallık’taki en gösterişli kadın. Kızıl Kale’de, krala ve en içteki çevresine yakın bir yerde büyüdü ve hem sarayca bir zarafete hem de keskin bir siyasi zekaya sahip.” sözleri anlatıyor. Rhys Ifans, Alicent’in babası Otto Hightower’ı oynuyor. Otto, Kralın Eli’dir ve “hem kralına hem de krallığına sadakatle hizmet eder.

Emma D’Arcy ve  Matt Smith Targaryenleri canlandırıyor. Emma D’Arcy kralın ilk çocuğu olan Prenses Rhaenyra Targaryen’ı canlandırıyor. Matt Smith ise Kral Viserys’in küçük kardeşi ve tahtın varisi olan Prens Daemon Targaryen’ı canlandırıyor.

 

Steve Toussaint, Lord Corlys Velaryon’u canlandırıyor. Karakter aynı zamanda Targaryen Hanesi kadar eski bir Valyrian soyundan olan Velaryon Hanesi’nin Efendisidir. Valeryon’un diğer adı ise Deniz Yılanıdır.

Çekimleri devam eden dizi prömiyerini 2022 yılında yapacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.