“House of the Dragon” 21 Ağustos’ta Başlıyor

Game of Thrones dizisinin merakla beklenen spin-off’u House of the Dragon 21 Ağustos 2022’de HBO Max’te yayınlanacak. Özetle: Targaryenler dönüyor!

HBO’nun çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, rekor kıran “Game of Thrones”un ilk spin-off serisi “House of the Dragon” 21 Ağustos’ta prömiyer yapacak. HBO ayrıca dizi için yeni bir afiş ve aşağıda görebileceğiniz ek görüntüler de yayınladı.

“Game of Thrones” olaylarından iki yüzyıl önce geçen on bölümlük prequel dizi, Targaryen Hanedanı’nın Ejderhaların Dansı olarak bilinen acı ve vahşi bir iç savaşa nasıl düştüğünü betimleyecek ve sonun başlangıcını haber verecek.

Dizi, yazar George R. R. Martin ve Ryan J. Condal tarafından, Martin’in “Fire & Blood” adlı romanı esas alınarak uyarlandı. Condal ve yönetmen Miguel Sapochnik, dizinin yürütücü yapımcıları.

Amazon Prime Video, bir diğer merakla beklenen dizi olan “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri”nin 2 Eylül’de yayınlanacağını duyurmuştu yani “House of the Dragon” yarışa biraz daha erken başlayacak.

Şubat ayında Martin, kişisel blogunda “House of the Dragon”un 1. sezonunun çekimlerinin tamamlandığını duyurmuştu.

Diziden ilk görüntüleri aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir