Hızlı ve Öfkeli Serisi Sona Eriyor!

Bugün tüm dünyada otomobil filmi dendiğinde kuşkusuz akla ilk gelen seri olan Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furios) sona eriyor. Corona virüs nedeniyle 9. filmi ertelenen serinin 2 film sonra biteceği açıklandı.

İlki 2001 yılında gösterime giren Hızlı ve Öfkeli (Fast Furious) serisi son olarak Öfkenin Kaderi’ni (Fate of the Furious) izleyiciyle buluşturdu. 1 milyar dolarlık yapım bütçesine sahip 8 film şu ana kadar 6 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. Spin-off projesi Hobbs ve Shaw’ın bile 759 milyon dolar gişe başarısı yakaladı. Bu büyük başarıya rağmen seyirciyle buluşmayı bekleyen Hızlı ve Öfkeli 9’dan sonra 2 film daha çekileceği ve seriye son verileceği açıklandı.

F9 filminin 2020 yılı içerisinde vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak corona virüs salgını buna engel oldu ve film, 2021 yılına ertelendi. Şimdi ise sona yaklaşıldığı haberi paylaşıldı.

Deadline’ın haberine göre, Justin Lin ile birlikte çekilecek iki filmin ardından seri bitirilecek.

Yeni planlara göre seriye iki film daha eklenecek ve ardından Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris Ludacris Bridges, Jordana Brewster ve Nathalie Emmanuel’den oluşan yıldız kadroya hayranlarına veda edecek.

Universal’ın, bünyesindeki en başarılı film serisi Fast and Furious’ı bitirme kararı vermesi şaşkınlıkla karşılandı.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.