Hitler’e Suikast 18 Eylül’de Vizyonda

“Deney” ve Oscar adayı “Çöküş” gibi çok sevilen popüler klasiklere imza atmış Oliver Hirschbiegel oldukça iddialı bir filmle geri dönüyor!

Türkiye’de 96.117 kişi tarafından izlenen “Çöküş”ten sonra yönetmen kamerasını bir kez daha II. Dünya Savaşı döneminin Nazi Almanya’sına çeviriyor ve tarihin tozlu yaprakları arasından inanılmaz bir gerçek hikâyeyi perdeye taşıyor. 18 Eylül’de vizyona girecek HİTLER’E SUİKAST / 13 MINUTES, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler’i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser’in hikâyesini anlatıyor.

Özet

1939 yılında Hitler’e yapılan suikast girişimi başarılı olsaydı tarihte neler değişirdi? Oscar adayı “Çöküş” ve “Deney” gibi filmleriyle izleyicilerin gönlünde taht kurmuş yönetmen Oliver Hirschbiegel’in son filmi inanılmaz bir gerçek olaydan uyarlandı. Nazi dönemi Almanya’sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler’i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser’in hikayesini anlatıyor. Yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden, başkaları bilinçsizce emirlere itaat ederken ya da sus pus otururken harekete geçen bu esrarengiz adam kimdi? Diğer insanların görmezden geldiği bir şeyi görmüştü… Ama neyi? Nazi diktatörlüğünün her geçen gün gücüne güç kattığı bir dönemde imkansızı başarmaya çalışan bu adamın hikayesini soluk soluğa izleyeceksiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir