Hazar Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor!

Hazar ülkelerini mercek altına alan Türkiye’nin ilk ve tek dergisi Hazar World, organizasyonunu üstlendiği Hazar Kısa Film Yarışması ile Karabağ sorununu gündeme taşırken sinema sanatına gönül veren yapımcı ve yönetmenleri de desteklemeyi amaçlıyor.

Başvurular 4 ŞUBAT ÇARŞAMBA gününe uzatıldı. Yarışmanın finalinde ön seçici kurulun değerlendirmeler sonucu belirleyeceği 10 film yarışacak.

Yeni fikirleri desteklemeyi ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Hazar World düzenlediği “Ermenistan İşgali Altındaki Karabağ” temalı kısa film Yarışması’na katılım için geri sayım başladı.

BÜYÜK ÖDÜL 23 BİN TL

Başvuruları 10 gün içinde bitecek olan yarışma kapsamında 23 bin TL ödül dağıtılacak. Kurmaca, Belgesel, Animasyon, Canlandırma ve Deneysel türlerinin kabul edileceği yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, jüri özel ödülüne hak kazanan filme ise 1,000 TL ve Apple iPad Mini 16GB Wi-Fi Tablet verilecek.

Savaş yılları, savaşta şehit düşenler, gaziler, savaş sonrası göçe zorlanan kadın, çocuk ve yaşlılar; göçmenlerin sorunları, yaşamları ve adaptasyon süreçlerinin ele alınacağı yarışmanın jüri üyeleri ise değerli isimlerden oluşacak.

İletişim: Rufat Aghayev | 0530 555 50 16 | rufat.aghayev@hazar.org
www.hazar.org | www.hazarworld.com
Tel : +90212 999 66 22
Faks : +90212 999 66 01

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir