‘Gri Bölge’ Berlin Film Festivali’nde!

Oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği kısa film Gri Bölge (Mother Virgin No More), 05 – 15 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 65. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin Generations 14plus bölümünün kısa film yarışmasına seçildi.

Koşulsuz sevgiye dayanması gereken anne-kız ilişkisinin, ikili arasında beklenmedik bir anda beklenmedik bir gerçeğin ortaya çıkmasıyla sorgulanışının anlatıldığı filmde; rol aldığı pek çok sinema filmi ve TV dizisi ile tanınan Nazan Kesal ile geçtiğimiz yıl Uluslararası Berlin Film Festivali’nde yarışan Mavi Dalga filminin oyuncularından Nazlı Bulum rol alıyor.

Gri Bölge bugüne kadar uluslararası festivallere katılan 10’un üzerinde sinema filminde ve Ihlamurlar Altında, Tövbeler Tövbesi ve Bugünün Saraylısı gibi popüler dizilerde rol alan Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği ikinci kısa film. Durmaz bu filmde geçtiğimiz sezon kadrosunda rol aldığı Bugünün Saraylısı dizisinden ve Mavi Dalga filminden rol arkadaşları Nazan Kesal ve Nazlı Bulum’la çalıştı.

Filmin yapımcılığını dünya festivallerinden ödüller alan Kusursuzlar, Canavarlar Sofrası ve Ziazan filmlerinin de yapımcısı olan Giyotin Film ve yine Ziazan filminin yapımcılarından olan Cubu Film üstlendi.

Oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği, dünya satış ve dağıtım hakları Hamburg Film Ajansı tarafından satın alınan ilk kısa filmi Ziazan, geçtiğimiz Nisan ayından bu yana 13 ülkede 20’den fazla uluslararası festivalde yarışıp, ikisi ‘Diversity in Cannes Kısa Film Yarışması’ndan olmak üzere 8 ödül kazanmış ve Washington Post gazetesi geçtiğimiz aylarda filme tam sayfa yer vermişti.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir