‘Gölgeler İçinde’ İran’da Yarışacak!

TRT Ortak Yapımı “Gölgeler İçinde” filmi, İran’ın en büyük festivali 38. Fajr Film Festivali’nde yarışacak.

Dünya prömiyerini geçtiğimiz sene 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapan ve festivalden Jüri Özel Ödülü-Gümüş George ile dönen TRT Ortak Yapımı “Gölgeler İçinde”, Fajr Film Festivali’nde yarışacak.

TRT Ortak Yapımı “Gölgeler İçinde”, İran’ın en büyük festivali Fajr Film Festivali’nin Eastern Vista bölümünde yarışan 12 filmden biri olarak seçildi. Ortadoğu’nun en önemli film festivallerinden kabul edilen Fajr Film Festivali, 26 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştirilecek.

“Gölgeler İçinde” ödüle doymuyor!

Geçtiğimiz nisan ayında Fantaspoa Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde başrol oyuncusu Numan Acar ile “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan yapım, mayıs ayında Los Angeles’ta düzenlenen South East European Film Festivalinde “En İyi Sinematografi” ödülüne layık görülmüştü.

Türkiye prömiyerini 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren yapım, festivalden “En İyi Yönetmen” ve “SİYAD En İyi Film” ödülleri başta olmak üzere toplam 5 ödülle dönmüş, ekim ayında düzenlenen 8. Boğaziçi Film Festivali’nde de jüri tarafından “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Görüntü Yönetmeni” ödüllerine layık görülmüştü.

Filmin konusu

Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği, ortak yapımcılığını TRT’nin üstlendiği film, ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarına odaklanıyor.

Çekimleri Gürcistan’da hala aktif olan bir maden kasabasında yapılan bilimkurgu türündeki filmin başrolünde Numan Acar yer alırken, ona Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak ve Selin Kavak eşlik ediyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir