Gökhan Tiryaki Uluslararası Arenada

Türk Sineması’nın son dönemdeki en başarılı görüntü yönetmeni olan Gökhan Tiryaki, ünlü yönetmen Asif Kapadia’nın yönettiği Ali&Nino isimli filmde görev alacak.

Habertürk Gazetesi’nden Mehmet Çalışkan’ın yaptığı habere göre Gökhan Tiryaki, Oscar ödüllü senarist Christopher Hampton’ın senaryosunu yazdığı ‘Ali&Nino’ filminin görüntü yönetmenliğini yapacak. Film Kurban Said’in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlandı.

Filmografisinde Senna, The Warrior, Far North gibi önemli filmler bulunan Asif Kapadia’nın yönetmenliği üstleneceği Ali&Nino filminin oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Connie Nielsen, Mandy Patinkin, María Valverde, Numan Acar, Adam Bakri ve Assaad Bouab gibi isimler yer alıyor. Filmin çekimleri Bakü’de ve İstanbul’da yapılacak.

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir