Genç Yönetmenler Çanakkale Ruhunu Anlatıyor

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” sloganıyla düzenlenen “Çanakkale” konulu kısa film yarışması yoğun ilgi görüyor. Birincinin 15 bin Türk Lirası kazanacağı yarışmaya son başvuru tarihi 01 Şubat 2016.

Çanakkale Zaferinin 100. yılına özel düzenlenen “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” adlı kısa film yarışmasında yarışmacılar, Çanakkale ve Çanakkale ruhunu film karelerine aktararak izleyenlere o günleri tekrar yaşatmaya çalışacak. Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmanın amacı; Milli tarih şuurunu oluşturmak ve Türkiye genelinde, Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek genç yetenekleri ortaya çıkarıp, onların sinema üzerine çalışmalarını teşvik ederek toplumsal farkındalık oluşturmak.

ÇANAKKALE KISA FİLM YARIŞMASI

Türkiye’nin her bölgesinden amatör veya profesyonel herkesin katılabileceği yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Kısa film yarışmasıyla gençlerin içindeki cevheri açığa çıkartmaya çalışıyoruz. Ecdadımız, Çanakkale’de geri dönmeyi düşünmeden, vatanı ve milleti uğruna; köken, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, bu büyük destanı yazmıştır. Çanakkale destanı bize, bugün aramıza sokulmak istenen fitne, ayrılık tohumlarına karşı nasıl bir kardeşlik örneği sergilendiğini en güzel şekilde göstermektedir.”dedi.

Sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yapacağı kısa film yarışmasında jüride Doç. Dr. Abdülhamit Avşar ve Coşkun Çokyiğit yer alacak.

BİRİNCİYE 15 BİN TÜRK LİRASI ÖDÜLÜ

18 Mart 2016 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan yarışmanın ödül töreninde Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL para ödül verilecek. Ayrıca jüri özel ödülü 5 bin TL ve Zeytinburnu Belediyesi özel ödülü 2 bin TL de yarışmanın ödülleri arasında yer alıyor. Dereceye giren eserler haricinde 10 eser sahibi de mansiyon olarak bin TL ile ödüllendirilecek.

Genç yönetmenlerin Çanakkale ruhunu günümüze taşıyacakları yarışmaya katılmak için http://www.zeytinburnu.bel.tr/canakkale/index.html adresinden başvuru yapmak yeterli.

Ayrıca başvuru ve koşullarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşların aşağıdaki iletişim adresleriyle iletişime geçmeleri mümkün.

Program: Çanakkale Temalı Kısa Film Yarışması

İrtibat: NUR GÜLER

E-Posta: nguler@zeytinburnu.bel.tr

Telefon: 0212 413 11 11 / 2244

Faks: 0212 413 12 66

Adres: “Zeytinburnu Belediyesi” Beştelsiz Mah. Belediye Cad. No:5 Zeytinburnu/ İstanbul

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir