FilmArası Dergisi

Gani Müjde’ye ‘Kahpe Bizans’ Şoku

Mahkeme ‘Kahpe Bizans’la ilgili kararını verdi.

Ferdi Eğilmez ile Mehmet Soyarslan’ın Gani Müjde’nin ‘Kahpe Bizans 2′ filmini çekmemesi için açtığı davada mahkeme kararını verdi.

4. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, 250 bin TL teminat yatırılması şartıyla ihtiyati tedbiri kabul etti. Mahkeme, yapımı duyurulan ‘Kahpe Bizans 2’ filminin tanıtımlarında ve reklamlarında “Kahpe Bizans” adının kullanılmasının tedbiren önlenmesini kararlaştırdı. Gani Müjde’nin avukatı Leman Özkan ise, müvekkilinin fikir sahibi ve eser sahibi olduğunu belirterek “Müvekkilim eser sahibi olarak ‘Kahpe Bizans’ ismini kullanma hakkında sahiptir. Tedbir talebi yerinde değildir. Reddini talep ediyorum” dedi. ‘Kahpe Bizans’ filminin ilki Arzu Film ve Özen Film ortaklığı ile çekilmişti. Davacılar ilk filme dayanarak, Kahpe Bizans 2′ isimli filmde de hak sahibi olduklarını gerekçe göstererek dava açmıştı. (Haberturk)

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017