Furiosa’nın Vizyon Tarihi Belli Oldu

Mad Max’in Furiosa’nın gençliği ele alacak filmi 23 Haziran 2023’te vizyona girecek.

Mad Max: Fury Road’da Charlize Theron’ın sevilen karakteri Furiosa’nın gençliğini anlatacak olan ve karaktere bu kez Anya Taylor-Joy’un hayat vereceği film, 23 Haziran 2023 tarihinde gösterime girecek.

Bir aksiyon klasiği olarak anılan Mad Max: Fury Road’un sinema tarihine armağan ettiği karakterlerden biri olan Furiosa’nın hikâyesinin ayrı bir filmde ele alınması, uzun süredir beklenen bir gelişme. Fury Road sonrası Furiosa’nın gençliğini anlatacağı bir senaryo üzerinde çalıştığını belirten George Miller, bu yıl içerisinde projeyle ilgili somut açıklamalar yapmış ve sonrasında karaktere son olarak The Queen’s Gambit dizisiyle adından söz ettiren Anya Taylor-Joy’un hayat vereceği açıklanmıştı.

George Miller ile Nick Lathouris’in senaryosunu kaleme aldığı, oyuncu kadrosunda Taylor-Joy’un yanı sıra Yahya Abdul-Mateen II ve Chris Hemsworth’un da yer alacağı filmin çekimlerine, George Miller’ın halihazırda çekimlerini gerçekleştirmekte olduğu Three Thousand Years of Longing filminden sonra başlanması bekleniyor. Warner Bros.’un yeni duyurusuyla filmin planlanan vizyon tarihinin 23 Haziran 2023 olduğu açıklandı. (BoxofficeTurkiye)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir