Fransız Yönetmen Edirne’de Jüri Başkanı

Festival Düzenleme Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası Edirne Film Festivali’nde, Uluslararası Uzun Film Yarışması’nın jüri başkanlığını Fransız yönetmen Tony Gatlif’in yapacağı bildirildi. Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin destekleriyle 20-26 Kasım’da düzenlenecek olan festivale dair Festival Düzenleme Komitesi’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle devam edildi:

“Uluslararası Uzun Film Yarışması’nın jüri başkanlığını ünlü Fransız yönetmen Tony Gatlif yapıyor. Transilvanya, Özgürlük, Öfkeliler, Çılgın Yabancı gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni olan Gatlif’in son filmi Geronimo, festival kapsamında seyirciyle buluşacak. Gösterim sonrası Gatlif, sinemaseverlerle bir araya gelecek. Balkan sinemasından filmlerin jüri karşısına çıkacağı yarışmada kazanan en iyi film, ‘Günebakan En İyi Uluslararası Film’ ödülü ve 10 bin avronun sahibi olacak.”

Açıklamada, Ayın Karanlık Yüzü, Kayıkçı, Sokaktaki Adam ve ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ın hayatını anlatan Mavi Gözlü Dev filminin yönetmeni Biket İlhan’ın da festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışması’nın jüri başkanlığını üstlendiği aktarıldı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir