FilmArası Dergisi

“Food Film Festival World” İstanbul’da

Kiev merkezli genç ekibin, bugüne kadar farklı ülke ve şehirlerde gerçekleştirdiği kısa yemek filmleri festivali “Food Film Festival World”, 10 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da, TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleşiyor.

Food Film Festival World: Turkey katılımcıları; 1 tanesi Türk yönetmene ait, 10’u aşkın farklı ülkeden toplam 19 film izleyecek. Program, ortak noktası “yemek” olan başarı hikayelerini, komik anları, aşk hikayelerini ve farklı kültürden toplumların tercihlerini konu eden sanatsal yapımlardan oluşuyor.

Food Film Festival World: Turkey katılımcıları kahve kültürü, pastacılık, çay, organik gıdalar gibi konular hakkında Master Class etkinliklerine de katılabilecek ve gıda sektörünün uzmanlarından (akademisyenler, bloggerlar ve proje sahipleri dahil) ilham verici konuşmalar dinleyebilecekler.

10 Ekim 2015 Cumartesi günü TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleşecek festival, saat 13:00’te başlayacak ve 22:00’de sona erecek. Film detaylarına http://tr.foodfilmfest.com.ua adresinden ulaşılabilir.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017