FilmArası Dergisi

Fincher 4 Yıl Netflix’le

Netflix, başarılı yönetmen David Fincher’ı önümüzdeki 4 yıl boyunca meşgul edecek gibi görünüyor. Dijital streaming platformu ile Fincher arasında dört yıl boyunca devam edecek bir anlaşma imzalandı. Ancak aslına bakılırsa konuşulan konu David Fincher’ın Netflix ile anlaşma imzalaması değil; neden Netflix ile uzun süreli bir anlaşma imzaladığı.

David Fincher imzalı Mindhunter dizisinin devamının gelmeyeceği geçtiğimiz ay içerisinde açıklanmış ve dizinin hayranları büyük bir hüsrana uğramıştı. Bu sırada Oscar’a gönderilecek olan Mank, eleştirmenlerin karşısına çıktı ve olumlu tepkiler aldı. Tüm Fincher ve Netflix ortaklığı, 2013 yılında yönetmenin imzaladığı bir anlaşmaya dayanıyordu. Bu anlaşmaya Love & Death & Robots ve House of Cards da dahildi. Şimdi ise anlaşma yenilendi ve dört yıl süreyle uzatılmış oldu.

Fincher, Netflix ile yaptığı yeni anlaşma hakkında şu sözleri sarf etti: “Netflix anlaşmasını imzadım. Çünkü Picasso’nun tabloları gibi farklı işleri denemeyi, şeklini ve çalışma modelini yıkıp değiştirmeyi seviyorum. Bir iş yapısına sahip olma fikrini seviyorum. Evet, itiraf ediyorum ki 40 yıllık profesyonel yaşamımın ardından 10 filme sahip olmak tuhaf hissettiriyor. Aslında 11, ama benim olduğunu söyleyebileceğim 10 yapım var. Ama nesnel olarak bakarsam bu dehşet verici.”

David Fincher’ın kendine ait olmadığını düşündüğü film Alien 3 olarak biliniyor. 1980 yılından beri sinema dünyasına damgasını vuran işler yapan yönetmen, yoluna Netflix ile devam edecek gibi görünüyor. Coronavirüs salgını göz önünde bulundurulursa yönetmenin bir streaming platformu ile çalışması gayet normal olarak karşılanıyor. Fincher’ın imzasını attığı Mank filmi, 4 Aralık tarihinde tüm dünyada Netflix üzerinden izlenebilecek.

(Beyazperde)

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017