Festival Takipçilerine Güzel Haber: Ek Seanslar Açıldı

34. İstanbul Festivali yaklaşırken festival takipçilerinin de en büyük korkularının başında çok gitmek istemelerine karşın kısa sürede biletleri tükendiği için gidilemeyecek olan filmler gelir. Festival yönetimi bu yıl da festival takipçilerinin yüreğine küçük ölçekli sular serpiştiren ek seans uygulamalarının ilk seferini duyurdu. Büyük olasılıkla festival sürecinde de bazı çok yoğun talep olan filmler için ek seanslar açılacak.

Ek seans konulan filmlere baktığımızda festivalin Akbank Galaları bölümünde yer alan filmlerin ağırlıkta olduğu fark ediliyor.Özellikle Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı kazanan Jafar Panahi’nin Taxi ve Paul Thomas Anderson’un Inherent Vice filmleri öne çıkan yapımlar.

Ayrıca festivalde bu yıl bir yenilik yapıldı ve festivalin son günü olan 19 Nisan’da İstanbul Modern’de festivalin yarışmalı bölümlerini kazanan filmlerin gösterimlerinin yapılacağı duyuruldu. Bu yıl büyük çekişmeye sahne olacağı düşünülen Ulusal Yarışma ve Uluslararası Yarışmanın galiplerini izleyebilmek için festivalin son günü yapılan gösterimler sinemaseverler için büyük fırsat.

Festivalde yoğun ilgi üzerine ek seans konulan filmler:

8 Nisan Çarşamba 17.00
Pera Müzesi
İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi

10 Nisan Cuma 24.00
Atlas
Inherent Vice / Gizli Kusur

12 Nisan Pazar 11.00
İstanbul Modern
Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

14 Nisan Salı 21.30 (Sürpriz film olarak)
Rexx
While We’re Young

14 Nisan Salı 21.30 (Sürpriz film olarak)
Atlas
Words with Gods / Tanrılarla Konuşmalar

16 Nisan Perşembe 23.30
Atlas
Taxi / Taksi

17 Nisan Cuma 24.00
Atlas
The New Girlfriend / Yeni Kız Arkadaşım

19 Nisan
İstanbul Modern
11.00 Ulusal Belgesel Yarışması En İyi Film
13.30 Seyfi Teoman En İyi İlk Film
16.00 Altın Lale Ulusal Yarışma En İyi Film
19.00 Altın Lale Uluslararası Yarışma En İyi Film
21.30 FACE İnsan Hakları Yarışması En İyi Film

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir