Esenler Kısa’nın Finalistleri Belli Oldu

Esenler Belediyesi tarafından, Esenler Film Günleri kapsamında düzenlenen 2. Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Finale kalan 11 kısa film, dereceye girmek için yarışacak.

 Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 11-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Esenler Film Günleri kapsamında düzenlenecek Kısa Film Yarışması’nın 11 finalisti belli oldu.Ödüllü yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un başkanlığında yönetmen Maryna Er Gorbach, oyuncu ve yazar Görkem Yeltan, yönetmen Ensar Altay ve sinema yazarı Mehmet Açar’dan oluşan jürinin değerlendireceği finalist filmler ve yönetmenleri şunlar;

Hemnefes – Abdullah Şahin

Cemile – Belkıs Bayrak

Münhasır – Yeşim Tonbaz

Düğün Fotoğrafı – Cemalettin Baş

Yüksek İrtifa ya da Şeylerin Tuhaflığı– Emir KülalHaznevi

Bir Nehir Kıyısında – Muhammed Furkan Daşbilek

Aynı Gecenin Laciverti – Nuri Cihan Özdoğan

Güzel Havalar – Okan Akgün

Burhan – Ömer Dişbudak

Oyun – Önder Menken

Yara – Onur Güler

DERECEYE GİRENLERE 30 BİN TL ÖDÜL

 Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmak ve yeni yeteneklere imkân sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Esenler Kısa Film Yarışması’nda birinciliği elde eden filme 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Adaylar yarışmaya 15 dakikalık süreyi aşmayan bir filmle katılma hakkına sahip olacak.

 FİNALİST FİLMLERE TELİF

Yarışmada dereceye giren diğer filmler de unutulmadı. Bu yıldan itibaren yarışmada ilk 10’a girip finalist olarak yarışan ancak dereceye giremeyen 8 filme motivasyon desteği olarak 2’şer bin TL’lik gösterim telifi takdim edilecek.

Esenler Kısa Film Yarışması’nın sonuçları 14 Kasım Pazar günü gerçekleşecek kapanış gecesinde açıklanacak. Yarışma filmlerini dileyen sinemaseverler 12 Kasım ve 13 Kasım tarihlerinde Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak seyredebilecek.

 

Bilgi için:

https://www.instagram.com/esenlerfilmg/

https://twitter.com/esenlerfilmg

https://www.facebook.com/esenlerfilmg

http://esenlerfilmgunleri.com/

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir