Esenler Film Günleri ‘Göç’ Temalı Yapılacak

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Esenler Film Günleri, ikinci yılında yoğun bir programla 11-14 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl ‘Kadın Filmleri Seçkisi’ ile sinemaseverleri buluşturan etkinlik bu yıl “Göç” temalı filmlerle, farklı coğrafyalarda yaşanan göç sorunlarına dikkat çekecek.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Esenler Film Günleri’nin hazırlıklarında sona gelindi. 11-14 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında uzun ve kısa metraj film gösterimleri, söyleşiler, ustalık sınıfı, sergi ve çeşitli programlar yer alacak. Kısa film yarışmasında dereceye giren filmlerin seyirciyle buluşacağı etkinliğin açılış gecesinde Türk sinemasına emek vermiş ustalara Onur Ödülleri takdim edilirken, kapanış töreninde ise kısa film yarışmasında dereceye giren kısa filmcilere ödülleri verilecek.

İKİNCİ YILIN TEMASI “GÖÇ”

 Sinema yazarı Suat Köçer’in danışmanlığında gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıl Kadın Filmleri Seçkisi’nin yer aldığı Esenler Film Günleri, ikinci yılında “Göç” temalı filmleri seyirciyle buluşturacak. Dünya sinemasından önemli uzun metraj yapımların Türkiye’de ilk kez gösterileceği programda son yıllarda öne çıkan yerli filmler de seyirci karşısına çıkacak.

Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Öte yandan Esenler Film Günleri kapsamında düzenlenen kısa film yarışması başvuruları devam ediyor. Yarışmada birinciliği elde eden filme 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Adaylar yarışmaya 15 dakikalık süreyi aşmayan bir filmle katılma hakkına sahipler.Yarışmada dereceye giren diğer filmler de unutulmayacak. İlk 10’a girip finalist olarak yarışan ancak dereceye giremeyen 7 filme motivasyon desteği olarak 2’şer bin TL’lik gösterim telifi takdim edilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir