Erzurum Festivale Hazır!

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 12.’si gerçekleştirilecek Uluslararası Kar Film Festivali, 16 Mart’ta başlıyor. Çok sayıda konuk festival kapsamında Erzurumlularla bir araya gelecek.

12. Uluslararası Kar Film Festivali hazırlıkları başladı. AÜ İletişim Fakültesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen festival 12. yaşına girdi. Festival; belgesel, deneysel, kurgusal, reklam ve animasyon kategorileri olmak üzere toplam 5 dalda gerçekleşecek. Festivale hazırlık kapsamında görev almak için yaklaşık 150 öğrenci başvuruda bulundu. Festival Komite Başkanı Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu, her yıl festivale bir yenilik kattıklarını söyledi. Hıdıroğlu, “Uluslararası kar film festivalinin bu sene inşallah 12.sini gerçekleştireceğiz. Her yıl yeni bir heyecan ile yeniden üstüne ekleyerek neler yapabiliriz düşüncesiyle, dediğim gibi dolu dolu bir heyecanla başladık. Ekiplerimizi kurduk, afişlerimizi hazırlıyoruz, üniversitelere duyurularımızı yapıyoruz, kendi öğrencilerimizden seçmelerimizi yaptık, seçmelere 150 kadar öğrencimiz katıldı, bu da bizi çok gururlandırıyor.” dedi.

‘FAKÜLTE BÖLÜMLERİMİZİ İLGİLENDİREN KONUKLAR AĞIRLAYACAĞIZ’

Her yıl yeni etkinliklerle festivali sürdürdüklerini dile getiren Hıdıroğlu, şöyle konuştu: “Biz her sene üstüne koyarak birtakım yeniliklerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Öğrencilerimizde heyecanlı. Planladığımız farklı şeyler var, galayı değiştirmek istiyoruz, daha fazla öğrencinin katıldığı, eğlenebildiğimiz alternatif bir gala düşünüyoruz. Yine fakültemizin 3 bölümüne hitap edecek konular ve konuklar almayı düşünüyoruz. Geçen senede aşağı yukarı biz böyle yapmıştık. Biz her bölümün öğrencisini her bölümün hocalarını dengeli bir şekilde biraz RTS ağırlıklı oluyor ama her bölümü ilgilendirecek medyayla ilişkili konu ve konuklarımız olacak buna dikkat ediyoruz. Yine bu yıl içerisinde ödül almış yönetmenlerimizi çağırmak istiyoruz. Halkla ilişkiler ve reklamcılık bağlamında getireceğimiz konuklar olacak yine ekranlarda çok sevilen dizi ekiplerini almayı düşünüyoruz.”

KONUKLAR ERZURUMLULARLA BULUŞACAK

Kar Film Festivali kapsamında alanında uzman isimler öğrenci ve halkla bir araya gelecek. TRT 1 Ekranlarında yayınlanan Diriliş dizisi ekibi, Yeşilçam’ın usta aktörlerinden Yusuf Sezgin ve Tuğrul Meteer, TRT Kent Radyosu “Spor Olsun” program sunucusu Ömer Yavru, ‘Doğadaki İnsan’ programının yapım ve sunucusu Serdar Kılıç ile ekibi, söyleşi ve panelle konuk olacak.

SİNEMA YAZARLARI ELEŞTİRMENLİĞİ TARTIŞACAK

Festival kapsamında Yeni Şafak Gazetesi Sinema Yazarı Suat Köçer, Star Gazetesi Sinema Yazarı Serdar Akbıyık ve Ötekisinema Yazarı Murat Tolga Şen, yapılacak panelde Türkiye’deki sinema eleştirmenliğini tartışacak. Ardından düzenlenecek söyleşide Yeni Söz Gazetesi kültür sanat editörü Ahmet Dur ve Sabah.com.tr haber müdürü Ökkeş Koska, kültür sanat haberciliğini masaya yatıracak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir