En İyi Kısa’lara 10 Bin Dolar Ödül

11. Akbank Kısa Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu. Ulusal ve Uluslararası en iyi iki kısa filme 5 bin’er dolar ödül verilecek.

Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Festival’in ön eleme jürisinde; Oyuncu Esme Madra, Yönetmen Erdem Tepegöz ve Yönetmen Selim Evci yer alıyor.

Festival’in “Ulusal Yarışma Bölümü Jürisi”; Yönetmen Handan İpekçi, Oyuncu-Yönetmen Nazan Kesal, Işık Üniversitesi Sinema TV Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutlu Parkan, Oyuncu Taner Birsel ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor.

“Uluslararası Yarışma Jürisi” ise, Yönetmen-Senarist Jessica Woodworth, Berlin Film Festivali Kısa Film Küratörü Maike Mia Höhne, Oyuncu Meltem Cumbul, Görüntü Yönetmeni Florent Herry ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı.

11. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Yarışma’da “En İyi Film” olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri, Akbank Sanat tarafından 5.000 Dolar ile ödüllendirilecek.

Festival ile ilgili detaylı bilgi için www.akbankkisafilm.com ya da www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir