Emmy Ödülleri’nde Kural Değişikliği!

Televizyon Akademisi, çarşamba günü yaptığı açıklamada, en iyi drama ve en iyi komedi dizisi kategorileri için, bu yıldan başlamak üzere her yıl sekiz aday göstereceğini duyurdu. Bu kural değişikliğinin ilk kez yaşanacağı 72. Emmy Ödülleri için adaylar 28 Temmuz Salı günü açıklanacak ve kazananlar için oylama süreci de başlayacak.

Bu iki kategoride sekiz aday kesin olurken, diğer kategorilerde bu durum gönderilen başvuru sayısına bağlı olacak ve en fazla sekiz aday olacak şekilde açıklanacak. Eğer, bir kategori 240 ya da daha fazla başvuru alırsa, o kategori de sekiz aday çıkartabilecek. Komedi ve drama dizisi kategorilerinde başvuru sayısına bakılmaksızın her zaman sekiz aday gösterilecek. Akademi, bu yılın Emmy programlarına yapılan toplam başvuruların bir önceki yıla göre yüzde 15 arttığını bildirdi. Televizyon Akademisi Başkanı Frank Scherma yaptığı açıklamada; “Sunumlardaki artış, yeni seslerin sayısının, yeni televizyon platformlarının ve sektörümüzdeki mevcut platformlardan gelen içeriklerin artışınının ve elbette muazzam büyümenin bir yansıması. COVID-19’dan kaynaklanan üretim askıya alınmasına rağmen, bu yılki yarışma için sunulan çok sayıda mükemmel iş var” dedi.

Geleneksel olarak, drama ve komedi dizisi kategorilerinde beşer aday vardı ancak, son yıllarda kablo ve streaming içeriklerindeki patlamayla kategoriler altı veya yedi adaya genişletildi. Geçtiğimiz yıl, Emmy drama serisi kategorisinde ilk kez sekiz aday, Emmy komedi serisi kategorisinde ise 2018’de sekiz aday bulunuyordu. Bundan sonra bu iki kategoride şart aramaksızın sekiz aday olacak.

Jimmy Kimmel, 20 Eylül Pazar günü ABC’de yayınlanacak olan bu yılki Emmy Ödülleri’nde ev sahipliği yapmak için geri dönüyor. Oscar’lar ve Tony Ödülleri küresel Koronavirüs pandemisi tarafından ertelendikten sonra, Emmy’lerin benzer şekilde ertelenip ertelenemeyeceğine dair hala bir açıklama yok. ABC, bu yılki törenle ilgili daha fazla detayın “yakında” açıklanacağını bildirdi.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir