Edirne Film Festivali Başladı

Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen ’Uluslararası Edirne Film Festivali’ dünkü ilk gösterimler ve Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gala töreniyle başladı.

20-26 Kasım tarihleri arasında Edirneliler ile buluşan festivalin jüri başkanlığını yapacak olan dünyaca ünlü Fransız Yönetmen Tony Gatlif’in Paris’te yaşanan terör saldırısı nedeniyle organizasyona katılamadığı belirtildi. Festival açılışına, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük gibi bürokratların yanı sıra yerli ve yabancı oyuncular, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Gecede Yeşilçam’ın emektar ismi Murat Soydan’a ve afişlerin arkasındaki emektar isim Erol Ağakay’a onur ödülleri verildi.

26 Kasım’a kadar devam edecek festivalde hem çocuklar hem de görme ve işitme engelli sinemaseverler için özel gösterimler olacak. Engelsiz filmler ve çocuk filmlerinin ücretsiz gösterileceği festivalde diğer tüm seansların biletleri ise sadece 2 TL’den gişelerden temin edilebilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir