E.T.‘nin Devam Filmi Mi Geliyor?

Comcast’ın yayınladığı 4 dakikalık A Holiday Reuninon – Xfinity 2019 isimli reklam, aslında ünlü sinema filmi E.T.’nin devamında neler olduğunu anlatan bir kısa filmi gibi çekildi.

Filmde, E.T’nin 2019 Noel’inde dünyaya geri döndüğü ve filmde beraber olduğu küçük arkadaşı Elliot’ın evine ziyarete gittiği görülüyor. Ancak Elliot artık büyümüştür ve bir aile sahibidir.

Çekilen Kısa Filmle Yeni İnternet ve Kablo TV Servisinin Duyurulması Amaçlandı

4 dakikalık kısa film boyunca E.T. ve Elliot ile ailesi, evde beraber vakit geçirirler, Comcast’ın internet servisi Xfinity sayesinde filmler seyrederler, oyunlar oynarlar, sanal gerçeklik gözlüklerini deneyimlerler…

Reklama Tepkiler Yağdı

Sinema filminde Elliot’ı canlandıran oyuncu Henry Thomas, bu kısa filmin orijinal filmin anılarımızda bıraktığı orijinal öyküye zarar verdiğini savundu. Ardından bazı seyirciler de E.T. öyküsünün basit bir reklam filmine indirgenmesine üzüldüklerini de yazınca ortalık karıştı. Üstelik Spielberg’ün bu izni Comcast’a vermesine de tepki geldi zira Comcast, müşterilerine karşı tavrıyla çok tepki çeken bir şirket.

Reklam Ajansı Açıklama Yaptı

Şükran Günü’nde yayınlanan ve dört günde 11 milyon kişi tarafından izlenen yapıma dair reklam ajansından gelen ilk açıklama şöyle oldu: “Aslında insanlar teknolojiyi pek de umursamıyor. Onların asıl ilgilendiği teknolojinin diğer insanlarla olan bağlantılarını kurması. Bu kısa film de aşina olduğumuz iki karakteri tekrar bir araya getiriyor. Duygularımızın bu kadar yüksek olduğu bayram zamanları için böyle hikâyeler gerçekten de harika.”

Spielberg’in E.T.’nin Devam Filmini Yapmak İstediği Biliniyordu

Steven Spielberg’ün bir zamanlar gerçek bir devam filmi yapmak istediği biliniyor. Nocturnal Fears adını taşıması planlanan yapım için senarist Melissa Mathison ile toplantılar yapan Spielberg, bir türlü olumlu sonuç alamadı. Sonrasında iptal edilen filmde, Elliot bu defa pek de dost canlısı olmayan uzaylılarla karşılaşıyordu.

‘E.T.’ Filmi 37 Yıl Önce Çekilmişti

E.T. karakteri ilk kez 1982 yılında beyaz perdede görünmüştü. Steven Spielberg’ün filmi, kısa sürede kült filmler kategorisine girmişti. Ancak çok sayıda ödül alan film, sinema teknolojisi geliştikten sonra yeniden izleyici ile buluşmamıştı.

Videoyu izlemek için tıklayabilirsiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir