Dünyaca Ünlü Film Stüdyosu Artık Türkiye’de!

Dünyanın en büyük TV ve sinema filmi stüdyosu Dreamworks, Türkiye pazarına geldi. Hedefleri iki yıl içinde toplam lisans pazarından yüzde 25 pay almak.

Film ve tv sektörünün dev medya şirketi DreamWorks, Türkiye’de ofis açtı. Shrek, Kung Fu Panda, Madagascar gibi karakterlerin üreticisi Dreamworks, Türkiye’de yakın zamanda lisans sektöründe önemli anlaşmalara imza atarak, ‘hayran’ kitlesini genişletecek. Akdeniz Ülkeleri’nde olduğu gibi Türkiye’ye de Planeta Junior tarafından getirilen Dreamworks’ün basın toplantısına Dreamworks Uluslararası Lisans Direktörü Paul Hepworth,Planeta Junior Genel Müdürü Ignacio Segura ve Ülke Müdürü Özlem Civelek katıldı.

Dreamworks Türkiye Ülke Müdürü Özlem Civelek, Türkiye’nin Avrupa Ülkeleri’ne göre çok dinamik bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, “Lisans sektöründe büyük bir potansiyel var. Dünyanın önde gelen lisans markaları Türkiye’de pazarda temsil ediliyorlar. Dreamworks bu pazarı büyütecek, perakende sektörüne de canlılık getirecek. 2016 yılı sonunda lisans sektöründe perakende de pazar payımızın yüzde 25’e ulaşacağını planlıyoruz.” dedi.

Civelek lisans işinde çizgi ve sinema filmlerinin çok büyük etkisi olduğunu vurgulayarak, “2016 yılı Mart ayında vizyona girecek KungFu Panda 3 filmi tüm sektörlerdeki üretici ve ithalatçılar için çok büyük bir fırsat olacak kanaatindeyiz. Yine aynı şekilde 2016’nın son çeyreğinde vizyona girecek olan Dreamworks’in yeni karakteri Trolls de büyük pazarlama ve satış desteği ile iş ortaklarımızın beğenisine sunulacak” dedi.

12 MİLYAR DOLAR HASILAT YAPMIŞ SİNEMA DEVİ

1994 yılında kurulmuş olan Dreamworks, son 20 yılda 29 animasyon filmini dünyada 150 ülkede gösterime sokmayı başarmış; yaklaşık 12 milyar dolar hasılat yapmış bir sinema devi… 2004 yılından beri animasyon gişesinin 1/3’nün Dreamworks’ten kaynaklanıyor. Tüm zamanların en başarılı 20 animasyon filmi listesinde 8 tanesi Dreamworks’e ait. Dreamworks halihazırda dünyadaki tek ve en büyük sinema filmi ve TV dizisi üreten stüdyosu konumunda yer alıyor. Dreamworks, Avrupa’da Lisans yatırımını Planeta Junior’la acentalık anlaşması yaparak gerçekleştirdi. (perapost.com)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir