Dumbledore’un Sırları Açıklanıyor

Warner Bros. Pictures’ın “Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore/Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları” adlı filmi, J.K. Rowing’in yaratımı olan Büyücülük Dünyasındaki (Wizarding World™) en yeni macerayı konu alıyor.

Profesör Albus Dumbledore (Jude Law) güçlü Karanlık büyücü Gellert Grindelwald’un (Mads Mikkelsen) büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek için harekete geçtiğini bilmektedir. Dumbledore onu tek başına durduramayınca, büyücüler, cadılar ve cesur bir Muggle fırıncıdan oluşan gözü pek bir ekibin yönetimini Büyüzoolog Newt Scamander’a (Eddie Redmayne) emanet eder. Ekip, üstlendiği bu tehlikeli görevde, bir yandan eski ve yeni canavarlarla karşılaşırken, bir yandan da Grindelwald’un sayıları gittikçe artan müritleriyle çatışır. Riskler böylesine büyükken, Dumbledore’un kenarda beklemesi daha ne kadar mümkün olacaktır?

Filmin oyuncu kadrosu Oscar ödüllü Eddie Redmayne (“The Theory of Everything”), iki kez Oscar adayı Jude Law (“Cold Mountain”, “The Talented Mr. Ripley”), Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, William Nadylam, Callum Turner, Jessica Williams, Victoria Yeates, Poppy Corby-Tuech, Fiona Glascott, Katherine Waterston, Maria Fernanda Cândido, Richard Coyle, Oliver Masucci, Valerie Pachner, Aleksandr Kuznetsov ve Mads Mikkelsen’den oluşuyor.

“Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore/Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları”nı, David Yates yönetti. Filmin senaryosunu J.K. Rowling ile Steve Kloves, Rowling’in bir senaryosuna dayanarak kaleme aldılar.

Büyücülük Dünyasının tüm filmlerinin yapımcısı olan David Heyman: “Konu, hem sadakat ve yanlış yönlenmiş sadakat, hem de kişinin geçmişteki hatalarını düzeltip yoluna devam edebilmesi. Bence bu çok güçlü bir şey çünkü hepimizin hayatında pişmanlıkları vardır. Filmde insanların özdeşleşeceğini düşündüğüm birkaç temadan biri de bu”.

Mads Mikkelsen’in canlandırdığı Gellert Grindelwald, radikal inançları ve şiddet taktikleri nedeniyle aranan bir adamdı. Şimdiyse, bu güçlü Karanlık büyücü gölgelerden çıkıp, tüm büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek ve Muggle’lara karşı topyekun savaş başlatmak üzere hazırladığı planını uygulamak üzeredir. Ama bu kez yasanın dışında değil, sistemin içinde hareket ederken onu kendi çıkarları için büküyor olması kendisini daha da tehlikeli kılar.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir