“Dr. Strange” Filmine Başlanıyor

Marvel Stüdyoları “Dr. Strange” filminin yapımının başladığını duyurdu. 4 Kasım 2016’da Amerika’da vizyona girecek filmde, Benedict Cumberbatch (“Kara Düzen”,“Enigma”), Chiwetel Ejiofor (“12 Yıllık Esaret”, “Marslı”), Rachel McAdams (“Son Şans,” “Sherlock Holmes”) ve Michael Stuhlbarg’ın (“Steve Jobs,” “Ciddi Bir Adam”) yanı sıra Mads Mikkelsen (“Titanların Savaşı,” “Casino Royale”) ve Akademi Ödüllü® Tilda Swinton’ın (“Michael Clayton,” “Büyük Budapeşte Oteli”) rol alacağı açıklandı. Filmin yönetmen koltuğunda Scott Derrickson (“Lanet,” “Şeytan Çarpması”) oturuyor. Filmin çekimleri Londra, New York, Hong Kong ve Kathmandu, Nepal dahil olmak üzere dünya çapında pek çok yerde yapıldı.

“Dr. Strange”, korkunç bir trafik kazasından sonra gizli bir sihir dünyasını ve alternatif boyutları keşfeden beyin ve sinir cerrahı Doktor Stephen Strange’in hikayesini anlatıyor. “Dr. Strange” Marvel Sinematik Evreni’nin üçüncü aşamasının en son filmi. Üçüncü aşamanın amacı ise dört yıllık süreçte dokuz filmin çekildikten sonra seyircilere yeni kahramanlar tanıtmak ve hayranların favorileriyle birlikte maceraları sürdürmek.

Marvel’in “Dr. Strange” filminin yapımcısı Kevin Feige, yardımcı yapımcıları ise Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Charles Newirth, Stephen Broussard ve Stan Lee.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir