Disney Johnny Depp’in Peşinde

Disney’in Kaptan Jack Sparrow’u destekleyici bir rol için geri döndürmek istediği iddia edildi.

Hollywood kulislerinden bilgi paylaşan önemli isimlerden biri olan Daniel Richtman (DanielRPK), Disney’in “Karayip Korsanları” serisinin altıncı filmi için Johnny Depp’in Kaptan Jack Sparrow rolüne geri dönmesini istediğini bildiriyor.

Johnny Depp’in başrolü olduğu gişe rekortmeni seri ile ilişkisi eski eşi Amber Heard’ün şiddet ve istismar suçlamalarının ardından kesilmişti. Depp’in Heard’e karşı açtığı ve oturumları 2022’de canlı yayınlanan itibar karalama davasının başlıca gündem maddelerinden biri de bu olmuştu.

Aktör, mahkemedeki ifadelerinden birinde seriye geri dönmeyeceğini kesin olarak belirtti ancak o dönemde ve özellikle Depp’in bu davayı kazanmasının ardından, bu olasılık gündeme gelmeye devam etti; Karayip Korsanları yapımcısı Jerry Bruckheimer’ın Depp’in dönüşüne yeşil ışık yakmasından, hayranların imza kampanyası başlatmasına kadar pek çok gelişme yaşandı.

Sonunda, bu konuda stüdyo ya da Depp tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ve son olarak geçtiğimiz ay, “Karayip Korsanları 6″nın başrolü için ödüllü dizi “The Bear” oyuncusu Ayo Edebiri’nin düşünüldüğüne dair söylentiler ortaya çıktı.

Depp’in Disney tarafından geri çağrılacağını öne süren yeni rapor, aktörün başrol için düşünülmediğini, katılımının destekleyici bir rol için olduğunu söylüyor. Başrol için hala farklı bir isim düşünülüyor olsa da, bu durum aktörü kovan Disney’de bir değişiklik yaşandığının sinyalini veriyor.

Bu iddiayı, “Chernobyl” ve “The Last of Us”ın yaratıcısı Craig Mazin’in yeni filmin senaryosunu yazmak için serinin orijinal yazarı Ted Elliot ile çalışacağı haberi izledi. Mazin, Disney’e sundukları sunumun çok tuhaf olduğunu düşündüklerini söyledi ancak stüdyo bu fikri beğendi.

Depp, 2018’deki “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları”ndan bu yana büyük bir stüdyo filminde rol almadı ve Disney’in muhtemel teklifini kabul edip etmeyeceği büyük bir merak konusu.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir