“Denizin Ortasında” 1 Ocak’ta Sinemalarda

Oscar ödüllü Ron Howard’ın (“A Beautiful Mind”) yönettiği aksiyon macera “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”, Essex’in dramatik gerçek yolculuğunu konu alan, Nathaniel Philbrick’in en çok satan kitabına dayanıyor.

1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Gerçek bir deniz felaketi olan olay Herman Melville’in Moby-Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikayenin yalnızca yarısını anlattı. “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında” bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor.

“In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”nın başrollerini paylaşan isimler ve üstlendikleri roller şöyle: Geminin deneyimli ikinci kaptanı Owen Chase rolünde Chris Hemsworth (“The Avengers”, “Rush”); deneyimsiz Kaptan George Pollard rolünde Benjamin Walker (“Abraham Lincoln: Vampire Hunter”); üçüncü kaptan Matthew Joy rolünde Cillian Murphy (“The Dark Knight Rises”); ve araştırmaları sayesinde otuz yıl sonra olayların gün ışığına çıkmasına yardım eden romancı Herman Melville rolünde Ben Whishaw (“Spectre”, “The Danish Girl”). Ayrıca, Tom Holland (“The Impossible”) filmde denizci Tom Nickerson’ın gençliğini, Brendan Gleeson (“Edge of Tomorrow”, “Suffragette”) ise Nickerson’ın 30 yıl sonraki halini canlandırdı.

Filmin Fragmanı:

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir