David Fincher’ın Yeni Filminden Haber Var!

Usta yönetmen David Fincher’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Mank”ten yeni haberler var. Jack Fincher’ın kaleminden çıkan senaryoyla birlikte hayata geçirilen Mank, önümüzdeki Ekim ayı içerisinde Netflix’teki izleyicileriyle buluşabilir.

Son olarak Mindhunter ile karşımıza çıkan yönetmen David Fincher, yeni filmi Mank’ı izleyicileriyle buluşturmak için hazırlanıyor. Oscar ödüllü senarist Eric Roth’un The Film Stage’in podcast programında söylediklerine göre Mank, Ekim ayı içerisinde Netflix’teki yerini alabilir. Ancak bu bilgi henüz ne Netflix tarafından ne de Fincher tarafından onaylanmadı.

Kalifornia Victorville’de bir çiftlikte çekimleri yapılıyor olan Mank’in senaryosu, David Fincher’ın babası Jack Fincher’a aitti. Film, Orson Welles’in yönetmeni olduğu Citizen Kane’in senaristi Herman J. Mankiewicz’in gerçek hikayesini anlatacak. Mankiewicz’e hayat veren isim, Darkest Hour ile Oscar Ödülü’nün sahibi olan Gary Oldman olacak. Amanda Seyfried ise aktris Marion Davies’i canlandıracak. Lily Collins’i Mankiewicz’in sekreteri Rita Alexander olarak; Tuppence Middleton’ı ise Herman’ın eşi Sara Mankiewicz olarak izleyeceğiz. The Souvenir’in yıldız oyuncusu Tom Burke, Orson Welles’e hayat verecek.

Yalnızca biyografik bir filmden ibaret olmayacağı söylenen Mank’i gerçekten Fincher imzasıyla izleyeceğiz gibi görünüyor. Mankiewicz, alkolik bir adam olarak biliniyor ve bir araba kazasının ardından bacağından kötü bir şekilde yaralanarak büyük acılar çekiyordur. Acı çektiği sırada ise yüzlerde senaryo kaleme alır. Bu senaryolardan biri de Citizen Kane’dir. Yani eğer ki bu olaylar yaşanmasaydı, Citizen Kane hiçbir zaman gerçekleştirilmeyecekti.

Mank’in gösterim tarihi için Netflix’ten açıklama bekleniyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.