FilmArası Dergisi

‘Dark’ 27 Haziran’da Netflix’te

Netflix’in orjinal yapımlarından Alman yapımlı Dark dizisinin final sezonunun tarihi yayınlanan teaserla duyuruldu. Final sezonu 27 Haziran’da dizi severlerle buluşacak.

Kendine has bir kitle oluşturan dizi kaybolan bir çocuk sonrasında değişen bir kasabayı anlatıyor. Zamanda yolculuk teorisinin ana eksende olduğu dizi, karakterlerin ve olayların iç içeliğiyle kendine has bir döngü oluşturuyor. Diziseverlerin olayları anlamak için oluşturduğu tablolar da anlamak için yardımcı oluyor.

Dizinin Konusu

İnsanlığın en görkemli buluşlarının en karanlık içgüdülerle gelgitlerle aforizmalarla desteklenmesini anlatıyor. Winden kasabasında yaşayan insanların 33 yılda bir kendini tekrar etmesi, zaman içinde gelgitlerin yaşanması ve Jonas’ın önderliğinde zaman makinesinin kullanılıp geçmişe ve geleceğe gidilmesi dizinin hikayesini oluşturuyor.

Final sezonunun teaserını izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=SObgz_h7wDs&t=0s

Rabia Bulut

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Yorum Yap

Temmuz 2017