Coppola’dan Scorsese’ye Destek!

Marvel Sinematik Evren’i hakkında Martin Scorsese’nin açıklamalarından sonra çeşitli oyuncular, yönetmenler de yorumlarıyla Marvel filmlerinin sinema olup olmadığına dair tartışmaya katıldılar. En son katılan auteur yönetmenlerden Francis Ford Coppola oldu.

“Martin Scorsese, Marvel resimlerinin sinema olmadığını söylediğinde haklı, çünkü sinemadan bir şeyler öğrenmeyi umuyoruz, bir şeyler kazanmayı umuyoruz, biraz aydınlanma, biraz bilgi, biraz ilham… Aynı filmleri tekrar tekrar görmek, kimseye bir şey katıyor”diyor 80 yaşındaki film yapımcısı. “Martin sinema olmadığını söylediğinde kibardı. Aşağılık olduğunu söylemedi ki sadece söylediğim gibi. ”

Martin Scorsese

“İrlandalı” yönetmen Martin Scorsese, CNET’e göre “Sinemalar eğlence parkı haline geldi” dediğinde geçen haftasonu Marvel Sinematik Evren filmlerini otlaklara çekti. “Her şey yolunda ve güzel ama bu anlamda başka her şeyi istila etmeyin. … Bu tür filmlerden hoşlananlar için bu iyi ve güzel, ve bu arada, şimdi onlara neyin girdiğini bilerek, yaptıklarına hayranım. Bu benim tarzım bir şey değil; bu sadece değil. Sinemanın böyle olduğunu düşünen başka bir tür izleyici yaratıyor. ”

Coppola’nın iddiaları, Akademi Ödüllü yönetmeninin MCU filmleriyle ilgili olarak “Sinema değil, başka bir şey” olduğunu söylediği son cümlesinin altını çiziyor. “Biz istila edilmemeliyiz. Anlatmak ve anlatı filmi olan filmleri göstermek için sinemalara ihtiyacımız var. ” (İndiewire)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir