Çiçero Filmi Mahkemelik Oldu

Müslüm ve Ayla’nın yanı sıra son olarak Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmine imza atan yapımcı Mustafa Uslu için ikinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sı için çalışan casus Elyesa Bazna’nın üç kızı, Çiçero filminin kendilerinden izin alınmadan çekildiği gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

Çiçero filmine konu olan casus Elyesa Bazna’nın üç kızı filmin kendilerinden izin alınmadan çekildiği gerekçesiyle yapımcı Mustafa Uslu’ya 100 bin liralık dava açtı. Dava dilekçesinde, “Elyesa Bazna’nın hayatı filme alınırken, kızlarından izin alınmamıştır. Üç kız kardeşin ‘Çiçero’ adlı filmden sonradan haberleri olmuştur. Filmde babalarının gerçek hikâyesi çarpıtılmış ve gerçekle var olmayan duygusal ilişkileri ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır” denildi.

Özge Eğrikar’ın haberine göre; avukatlar, Elyesa Bazna’nın “Ich War Cicero” (Ankara Casusu Çiçero) adlı eserinin izinsiz şekilde film haline getirildiğini öne sürerek 100 bin TL ödenmesini istedi.

Müslüm de Davalık Olmuştu

Mustafa Uslu’nun daha önce çektiği Müslüm filminde Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, “Müslüm”den para almadığını belirterek dava açacağını söyledi. Naim Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin, Cep Herkülü: Naim filminde kullanılan madalyaların geri verilmediği iddiasıyla dava açtı. Ayla filminde hikâyesi anlatılan Süleyman Dilbirliği’nin kızı Sebahat Dilbirliği de “Mustafa Uslu babamı dolandırdı” iddiasında bulundu. (NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir