Carey Mulligan ‘Fingernails’de Başrol!

Yönetmen Christos Nikou’nun ilk İngilizce filmi olarak yola koyulacak olan “Fingernails”ın oyuncu kadrosuna yıldız bir isim eklendi. Yakın zamanda The Dig filmiyle karşımıza çıkacak olan Carey Mulligan, Fingernails’ın yıldızı olacak. Filmin yapımcılığını ise iki kez Oscar ödülü sahibi olan başarılı oyuncu Cate Blanchett üstlenecek.

Yunanistan asıllı yönetmen Christos Nikou, Apples filmiyle Venedik Film Festivali’ne konuk olmuş ve En İyi Film adaylığı almıştı. Şimdi ise yönetmen yeni filmi Fingernails için harekete geçti. Promising Young Woman ile sinema dünyasının gündemindeki yerini koruyan Carey Mulligan, Fingernails’de Anna isimli bir kadını canlandıracak. Uzun süredir bir ilişki içerisinde olan Anna, sonunda ilişkisinin gerçek olmayabileceğinden şüphelenmeye başlar. Bir süre sonra Anna, bir işi kabul eder. Bu iş, gizemli bir enstitüye gelen ve romantik bir ilişki içerisinde bulunup ilişkilerini bitirmek üzere olan çiftlerin aralarındaki aşkı ortaya çıkaracak testlerin yapılmasına dayanmaktadır.

Yönetmen Nikou, şimdilerde Fingernails’in senaryosunu yazıyor. Senaryoda ona Apples’ın ortak yazarı Stavros Raptis ve İngiliz oyun yazarı Sam Steiner eşlik ediyor. Cate Blanchett, Dirty Films prodüksiyon şirketi altında Andrew Upton ve Coco Francini ile birlikte Fingernails’in yapımcısı olacak. Nikou’nun söylediklerine göre film, kolayca elde edilebilir gibi görünse de son derece belirsiz, karmaşık ve anlaşılmaz olduğu dönemlerde modern aşık olma deneyimini anlatıyor: “Anna karakterini Carey Mulligan’ı düşünerek yarattık ve teklifi hemen kabul ettiğinde çok sevindik. Carey çok yetenekli ve çekici bir oyuncu ve Promising Young Woman’daki performansına bayıldım.”

Carey Mulligan, 2009 yılında An Education filmiyle Oscar adaylığı kazanmıştı. Oyuncuyu yakın zamanda Bradley Cooper ve Mark Strong ile başrolünü paylaştığı Maestro filminde izleyeceğiz. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.