FilmArası Dergisi

73. Cannes Seçkisi Açıklandı!

Coronavirüs nedeniyle mekansal olarak gerçekleşemeyen Cannes Film Festivali, #Cannes2020 etiketiyle Toronto,San Sebastian, New York ve Busan gibi önemli festivallerde gösterilecek seçkisini açıkladı.

56 filmden oluşan seçkisini festival direktörü Thierry Fremaux tarafından açıklandı. İlk olarak San Sebastian Film Festivali’nde prömiyer yapacak filmler arasında Wes Anderson’un The French Dispatch’ı, Steve McQuenn’in Mangrove ve Lovers Rock ile François Ozon’un Été 85 filmleri dikkat çekiyor.

Seçkiden yer alan filmler şöyle:

  • THE FRENCH DISPATCH – Wes Anderson
  • ÉTÉ 85 – François Ozon
  • ASA GA KURU (True Mothers) – Naomi Kawase
  • LOVERS ROCK – Steve McQueen
  • MANGROVE – Steve McQueen
  • DRUK (Another Round) – Thomas Vinterberg
  • ADN (DNA) – Maïwenn
  • LAST WORDS – Jonathan Nossiter
  • HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS -Hong Sang-Soo
  • EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we’ll be) – Fernando Trueba
  • PENINSULA – YEON Sang-Ho
  • IN THE DUSK (Au crépuscule) – Sharunas BARTAS
  • DES HOMMES (Home Front) – Lucas BELVAUX –
  • THE REAL THING – Kôji Kukada
  • PASSION SIMPLE – Danielle Arbid
  • A GOOD MAN – Marie Castille Mention-Schaar
  • LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT – Emmanuel Mouret
  • SOUAD – Ayten Amin
  • LIMBO – Ben Sharrock
  • ROUGE (Red Soil) – Farid Bentoumi
  • SWEAT – Magnus Von Horn
  • TEDDY – Ludovic et Zoran Boukherma
  • FEBRUARY (Février) by Kamen Kalev
  • AMMONITE – Francis Lee
  • UN MÉDECIN DE NUIT – Elie Wajeman
  • ENFANT TERRIBLE – Oskar Roehler
  • NADIA, BUTTERFLY – Pascal Plante
  • HERE WE ARE – Nir Bergman
  • SEPTET: THE STORY OF HONG KONG – Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam
  • FALLING – Viggo Mortensen
  • PLEASURE – Ninja Thyberg
  • SLALOM – Charlène Favier
  • CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House) – Joao Paulo Miranda Maria
  • BROKEN KEYS (Fausse note) – Jimmy Keyrouz
  • IBRAHIM – Samir Guesmi
  • BEGINNING (Au commencement) – Déa Kulumbegashvili
  • GAGARINE – Fanny Liatard et Jérémy Trouilh
  • 16 PRINTEMPS – Suzanne Lindon
  • VAURIEN – Peter Dourountzis
  • GARÇON CHIFFON – Nicolas Maury
  • SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall) – Nora Martirosyan
  • JOHN AND THE HOLE – Pascual Sisto
  • STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent) – WEI Shujun
  • THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi) – Dani Rosenberg
  • EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road) – Dieudo Hamadi
  • THE TRUFFLE HUNTERS – Michael Dweck et Gregory Kershaw
  • 9 JOURS A RAQQA – Xavier de Lauzanne
  • ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES – Caroline Vignal
  • LES DEUX ALFRED – Bruno Podalydès
  • UN TRIOMPHE (The big hit) – Emmanuel Courcol
  • L’ORIGINE DU MONDE – Laurent Lafitte
  • LE DISCOURS – Laurent Tirard
  • AYA TO MAJO (Earwig and the Witch) – Gorô Miyazaki
  • FLEE – Jonas Poher Rasmussen
  • JOSEP – Aurel
  • SOUL – Pete Docter

Bu yıl Cannes adına gösterilecek filmler jürü tarafından değerlendirilmeye tabi tutulmayacak ve ödül almayacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017