Cannes Film Festivali Yaza Ertelenebilir

Tarihinde ilk kez geçen yıl ertelenen Cannes Film Festivali yöneticileri bu yıl ne olursa olsun festivali düzenlemek istiyor. Bu konuda sürekli yeni açıklamalar, daha doğrusu yeni fikirler açıklanıyor. Daha önce festivali ikiye bölme fikri dile getirilmişti, şimdi ise tarihsel bazı düşünceler var.

France24’e göre, Cannes Film Festivali yetkilileri, prestijli etkinliğin 2021 baskısı hakkında ne yapacaklarına karar verirken birçok seçeneği değerlendirdiklerini söyledi. Bunların en yenisi, tarihi mayıs ortasından haziran ayı sonlarına, hatta temmuz başına kadar itme olasılığını da içeriyor. Bununla birlikte, organizatörler hayranlara etkinliğin “2021’de kesinlikle gerçekleşeceğine” dair güvence veriyor.

Geçen yıl, hepimiz Cannes’da iradeleri çevreleyen ve direnen erteleme kararları sırasında neler yaşandığını hatırlıyoruz. Covid, dünya çapındaki ölümcül yürüyüşüne başladığında, Cannes Film Festivali’ndeki organizatörler meydan okuyormuş gibi göründü ve film endüstrisi talep ettiği için olayın gerçekleşeceğini vaat ettiler. Tabii ki olmadı ve bahar şenliği iptal edildi. Şimdi, 2021’e gelindiğinde, organizatörler, Covid aşısı dağıtılmaya başladığından ama vakalar da artmaya devam ettiğinden, bir gecikme gerekirse takvimde alternatif tarihler olduğunu söylediler. Şimdi, bu ihtimal giderek daha çok gerçekliğe dönüşüyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Cannes tarih değişikliğiyle ilgili resmi bir duyuru yapmaya hazır gibi görünmüyor. Sundance ve Berlin’in bu Covid dönemiyle nasıl başa çıktığını daha önce duymuştuk. Dijital gösterimler yapacaklar ve Berlin festivali ikiye bölüyor. Cannes organizatörleri, “yılın başında durumu değerlendireceklerini” ve ardından bir karar vereceklerini söylüyorlar. Ancak bu noktada, 2021 Cannes Film Festivali’nin planlanan 11 Mayıs başlangıç ​​tarihinin gerçekleşmesi pek olası görünmüyor. Öyleyse, henüz festivale katılım ve seyahat düzenlemelerinizi planlamayın.(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.