Cannes Bir Kez Daha Spike Lee Dedi!

Son olarak 6-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklanan 74. Cannes Film Festivali’nin jüri başkanı Spike Lee olacak.

Spike Lee, 6-17 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen 74. Cannes Film Festivali‘ne başkanlık edecek. Yönetmen ve aktivist Lee, festival jürisinin ilk siyahi başkanı olacak. Lee, salgın nedeniyle iptal edilen geçen yılki festivalde başkanlık yapacaktı. Ortam ve sağlık durumu izin verirse festivale geri dönme sözü veren Lee, bu yıl jüri başkanı olacağını açıkladı.

DETAYLAR HAZİRANDA

Cannes’ın genel temsilcisi Thierry Frémaux, “Lee’nin sinemaya olan coşkusu ve tutkusu, herkesin beklediği büyük festivali hazırlamak için bize büyük bir enerji artışı sağladı. Festival başlangıçta 11-22 Mayıs’ta gerçekleşecek şekilde ayarlandı, ancak Fransa hala ikinci bir dalgayla başa çıktığı için bu tarihler uygun görünmüyordu. Seçim komitesi tarafından izlenmekte olan çok sayıda filmle, hazırlıklar devam ediyor. 74. festivalle ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda açıklanacak” dedi. Resmi seçki ve jüri üyelerinin tamamı haziran ayı başlarında açıklanacak.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir