FilmArası Dergisi

Canlandıranlar Festivali Başlıyor

Bu yıl beşincisi düzenlenen Canlandıranlar Festivali; Fransız Kültür Merkezi ile işbirliğinde; “Güzel günler çizeceğiz” mottosu ile yola çıkıyor. Festivalin onur konukları; ünlü Fransız canlandırma yönetmeni Jean François Laguionie ve senarist Anik Le Ray.

Festivalde bu yılki en önemli yenilik ise; Canlandıranlar Film Yarışması. Ulusal kısa metraj filmlerin aday olabileceği yarışmanın bu yılki jüri üyeleri ise; Emre Senan, Gülengül Altıntaş, Hüseyin Karabey, Kanat Atkaya, Meral Erez, Ömer Ahunbay ve Sevil Demirci.

Ödül töreniyle ve kazanan filmlerin gösterimiyle açılacak olan festivalde Laguionie’nin iki uzun metrajlı filmi Louise Sahilde ve Black Mor Adası, Türkçe dublaj olarak her yaşa hitap eden ödüllü film Ernest ve Celestine gibi gösterimlerin yanında; seçtiği kısa film seçkisiyle J.F. Laguionie ile söyleşi ve Anik Le Ray ile senaristlerle brunch gibi etkinlikler de yer alıyor.

Festival mekanları; Fransız Kültür Merkezi/Taksim ve kargART/Kadıköy.

Festival destekçileri; Fransız Kültür Merkezi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, AFCA, 16 Fete du Cinema Animation, kargART, Toonboom, ASIFA Hırvatistan ve Animasyon Cumhuriyeti.

Tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu festivalde Fransız Kültür Merkezi’ndeki gösterimler için aşağıdaki linkten kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Anik Le Ray ile senaristlerle brunch için ise; Facebook sayfası ve websitesinden detaylı bilgiler alınabilir.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017