“Çamaşır Suyu” Bugün Gösterilecek

Artizan Sanat’ta Kısa Film Gösterimleri Başlıyor

Beyoğlu’nun yeni kültür sanat mekânı Artizan Sanat, “Türk Sinemasına Yeni Bakışlar” serisi kısa film gösterimlerine Büşra Bülbül’ün Çamaşır Suyu (2020) ile başlıyor. Etkinlik, 31 Ekim 2022 Pazartesi günü Akademi Beyoğlu’nda, saat 17:45’de Çamaşır Suyu filminin gösterimi ile başlayacak, ardından yönetmen Faysal Soysal’ın moderatörlüğünde, filmin yönetmeni Büşra Bülbül ile bir sohbet gerçekleşecek.

Kısaca Çamaşır Suyu:

Pusetteki bebeğiyle merdiven silerek hayatını kazanmaya çalışan Sibel, birikmiş kiralarından dolayı evden atılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Sibel, bir taraftan çöplükte çalışan kocası Yılmaz’a o gün bir türlü ulaşamazken bir taraftan da apartman dairelerini dolaşarak aylık merdiven parasını toplamaya çalışmaktadır.

ARTİZAN SANAT Hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Beyoğlu Belediyesi iş birliği ile yürütülen ‘İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi’ projesi kapsamında hayata geçiyor. Çok yakında Beyoğlu Mis Sokak’taki mekânında etkinliklerini gerçekleştirecek olan Artizan Sanat, kendi mekânında faaliyetlerine başlamadan önce kısa bir süreliğine Akademi Beyoğlu’nda konuklarını ağırlayacak.

Artizan Sanat’ın bu sezon etkinlik takviminde, dünya sinemasının yönünü tayin eden yönetmenlerin filmlerinin yer aldığı “Dünya Sinemasında Eskimeyenler”; Türk sinemasının öne çıkan belgesel, kısa filmlerinin gösterileceği “Türk Sinemasına Yeni Bakışlar” ve sinemamızın kült yapımlarının izleneceği “Türk Sinemasında Eskimeyenler” başlıkları yer alacak. Gösterimlerin ardından yönetmen, akademisyen ve film eleştirmenleri ile filmler üzerine söyleşiler yapılacak.

Artizan Sanat’da sezon boyu gerçekleşecek etkinliklerden bütün sinemaseverler ücretsiz faydalanabilecek.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir