Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bugün vizyona 8’i yeni, 9 film gösterime giriyor.

  • Sekiz kitaplık Harry Potter serisinin öncesini konu alan “Fantastik Canavarlar” filmlerinin üçüncüsü “Fantastik Canavarlar 3: Dumbledore’un Sırları”, büyücülük dünyasını kontrol edip Muggle’ların sonunu getirmeyi planlayan Grindelwald’a karşı mücadele eden Albus Dumbledore, Newt Scamander ve arkadaşlarının macera dolu hikâyesini konu alıyor.
  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Troll: Kuyruklu Macera, babasını ve krallığı kurtarmak için arkadaşlarıyla tehlikeli bir maceraya atılan Trim’in hikâyesini konu ediniyor.
  • Buğra Kekik’in yönetmenliğini üstlendiği, Reha Özcan, Ayşenil Şamlıoğlu, Hakan Bilgin, Selahattin Taşdöğen ve Şevki Özcan’ın başrolleri paylaştığı Dram, Suç ve Gizem türündeki 7 – Yedi, yedi farklı karakterin birbiriyle bağlantılı hikâyelerini anlatıyor.
  • Metin Kuru’nun yazıp yönettiği Lanetli Tapınak, Mısır tanrısı Isis’le iletişime geçmeyi başaran Lily’nin gerilim ve heyecan dolu hikâyesini anlatıyor.
  • Anne olmak için yanıp tutuşan Özge’nin korku dolu hikâyesini konu alan Çıngırak‘ta, eşini yasa dışı yollarla evlat edinmeye ikna eden Özge’nin hayatı, cinler şiddetini arttırdıkça daha da korkunç bir hal almaktadır.
  • Gabriel Range tarafından yönetilen, senaryosu Range ve Christopher Bell tarafından ortaklaşa yazılan Stardust, 2016 yılında hayatını kaybeden ve müzik tarihinin en önemli ikonlarından biri olan David Bowie’nin hayat hikâyesini anlatıyor.
  • Necati Aslan’ın yönettiği, Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Arslan, Tuğçe Topçu, Ersel Şibil ve Belma Mamati başrolleri paylaştığı komedi filmi Zalo, ikiz kardeşlerin yıllar sonra kesişen hayatlarını eğlenceli bir şekilde ekranlara taşıyor.

Kaynak: Cinemaximum

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.