Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

01 Nisan 2022 Cuma günü ülkemizde 9 yeni film gösterime giriyor. İşte sinemalarda bu hafta bulabileceğiniz yapımlar.

Daniel Espinosa’nın yönettiği aksiyon türündeki Morbius, çizgi romanlarda Spider-Man evreninin karakterlerinden biri olan ve muzdarip olduğu kan hastalığına deva bulmaya çalışırken insanüstü-yarı vampir bir varlığa dönüşen bilim insanı Dr. Michael Morbius’un hikayesini ekrana taşıyor.

Dram türündeki Yangın Gecesi, annelerin kızlarını uyuşturucu baronlarından korumak için saçlarını kesip dişlerini boyayarak çirkinleştirmeye çalıştığı ve erkeklerin iş aramak için gidip bir daha asla dönmediği bir köydeki üç küçük kızın hikayesini konu alıyor.

Emre Kayiş’in yönetmenliğini üstlendiği Anadolu Leoparı, yirmi iki yıldır Ankara hayvanat bahçesinin müdürü olan Fikret’in (Uğur Polat) hikayesini perdeye taşıyor. Film aynı zamanda Türkiye’nin yakın tarihine de ışık tutuyor.

Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı, Tim Seyfi, Begüm Birgören, Kemal Uçar, Ezel Akay ve Hasan Akay’ın başrolleri paylaştığı Osman Sekiz, agorafobiden muzdarip bir adamın beş fantastik canavar ile beraber eski bir köşkte yaşarken başına gelen olayları anlatıyor.

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Doru Macera Ormanı, ormanda kamp yapmakta olan Alaca’nın hayvan sirkinin eline düşmesini anlatıyor.

İblis: Karanlığın Sahibi, büyük bir çabayla ulaştığı definenin cinler tarafından sahipli olması sonucunda çıkmaza giren Levent’in kendisini ve ailesini bu durumdan kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Psikolojik sorunları olan genç bir adamın hayatına odaklanan Halil, hayatını etkileyen bu durumdan kurtulabilmek ümidiyle “Haliller Grubu” adı verilen gizemli bir topluluğa katılan gencin, katıldığı oluşumda “Halil” olabilmek için devlet ile bağlantıları olan görevler üstlenmesini konu alıyor.

Batuhan Çelik’in yönettiği, Hande Öğüt, Barış Baktaş, Lola Polat, Berat Eren Adanalı’nın başrolleri paylaştığı No: 26 Ölüm Çığlığı, dedelerinden kalma yazlıkta olan kız kardeşine ulaşamayınca onun yanına gitmeye karar veren Selin ile sevgilisi Barış’ın başlarından geçenleri konu ediniyor.

Yeni doğan çocuklarına otizm teşhisi konulması sonrası bir ailenin yaşadıklarını anlatan Ya Ben Ölürsem filminde, başrolleri Cenan Çamyurdu, Güliz Gündüz, Barış Koçak, Gizem Çıracı ve Hakan Tepe paylaşıyor.

Kaynak: Cinemaximum

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir