Bu Cuma Vizyonda Girecek Filmler

Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapmaya devam eden Cinemaximum, sinemaseverleri 25 Şubat Cuma vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Mutlu Canavar Ailesi 2, Sadece Bir Gece, Run (Gizli Gerçek), Cyrano, Kasa: Büyük Soygun, Mavzer, Bir Tutam Açlık, Beni Sevenler Listesi, Fabrika ve Lietli: Cin Kabilesi vizyonda sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyonlara getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi bu Cuma da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Dramdan gerilime, animasyondan komediye önemli yapımların vizyonda olacağı 25 Şubat Cuma günü, sinemaseverler soluğu sinema salonlarında alacak. Mutlu Canavar Ailesi 2, Sadece Bir Gece, Run (Gizli Gerçek), Cyrano, Kasa: Büyük Soygun, Mavzer, Bir Tutam Açlık, Beni Sevenler Listesi, Fabrika ve Lietli: Cin Kabilesi filmlerinin vizyona gireceği 25 Şubat Cuma gününün vizyon programı ve detayları cinemaximum.com.tr üzerinden takip edilebiliyor.

25 Şubat Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

Holger Tappe tarafından yönetilen ve David Safier tarafından yazılan 2021 yapımı bilgisayar animasyonlu korku komedi filmi Mutlu Canavar Ailesi 2‘de bu kez oğlumuz Max ve annesi Emma’nın başına gelenler ekrana taşınıyor. Mutlu Canavar Ailesi’nin mutlu sona ermesinden bir yıl sonra, Wishbone Ailesi çeşitli eksiklikler ve sorunlarla mücadele ediyor.

Sinan Biçici’nin yönettiği, Gürgen Öz, Cemal Hünal ve Tuba Ünsal’ın başrollerini paylaştığı Sadece Bir Gece, kahramanımız Tamer’in yaşadığı bir gecelik ilişkinin ardından başına gelenleri beyaz perdeye taşıyor. Tamer’in eşinin onu affetmesi ve evliliğine devam etmesi karşılığında öne sürdüğü bir şart vardır. Bir aşk için en zor sınav onları beklemektedir…

Kontrolcü ve baskıcı bir anne ile kızı arasında yaşanan sıra dışı olayları konu alan gerilim türündeki Gizli Gerçek, Dünyadan izole bir şekilde büyümüş olan Chloe’ nin sıradan yaşamı ile annesi Diane’nin sakladığı korkunç bir sırrı konu alıyor. Özgürlüğüne kavuşmak için evden kaçma planları yapmaya başlayan Chloe için hiçbir şey kolay olmayacaktır.

Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği dram türündeki Cyrano ise, Roxanne’in ona duyduğu aşka karşılık vermeyeceğine dair kendini ikna eden ve kelimeleri bir kılıç edasıyla ustaca kullanabilen Cyrano de Bergerac’in, Roxanne’in sevgisini kazanmaya çalışan genç Christian’a yardım etmesini konu ediniyor.

Jaume Balagueró’nun yönettiği aksiyon türündeki Kasa: Büyük Soygun’da efsanevi bir hazine 10 gün boyunca İspanya Merkez Bankası’nın kasasına saklanmak üzere geliyor. Kahramanımız Thom bu süre zarfında kasanın sırrını keşfedip sanat tarihi uzmanı Walterın kurduğu ekiple bir plan hazırlamak ve saldırıya geçmek zorundadır.

İç Anadolu’nun bir köyünde geçen Türk yapımı Mavzer, oğlu Mustafa ile birlikte bir sabah koyunlarının yanına giden Veysi’nin sürüsüne bir kurt sürüsünün saldırmasını konu alıyor. Koyunlarını kaybeden Veysi, daha iyi bir silaha ihtiyaç duyar ve bu da tüfeklerin kralı olarak nitelendirilen ‘mavzer’dir.

Christoffer Boe’nin yönettiği Bir Tutam Açlık, yemek antropolojisi alanında uzman Maggi ve usta şef Carsten Danimarka’nın en iddialı lokantasını açma hayalini ekrana taşıyor. İkili, yemek dünyasının zirvesindekilere nasip olan Michelin yıldızını almayı kafalarına koysalar da bu hikayede hayat onlar için farklı bir yönde akacaktır…

Ünlülerin mahallesi Cihangir’in en ünlüsü Yılmaz’ın hikayesini konu alan Beni Sevenler Listesi, Yılmaz’ın başına gelenleri etkileyici ve düşündürücü bir biçimde anlatıyor. İstanbul’da başlayan uyuşturucu operasyonlarıyla Yılmaz artık uyuşturucu bulamaz ve içinde sevilmeyeceğine dair bir paranoya oluşur…

Bir fabrikanın gece vardiyasında çalışan Doğuş’un başından geçenleri ekrana taşıyan Fabrika filmi, ürpertici bir hikaye ile Doğuş’un yaşamının seyrini değiştirecek olayları konu alıyor.

Korku türündeki Lietli: Cin Kabilesi, kız arkadaşı Merve’nin büyükannesinin vefat etmesi üzerine sevgilisi Tolga’nın onunla birlikte köye gitme kararının ardından yaşananları konu alıyor. Metafizik uzmanı Harun’dan yardım alan Tolga, Lietli adı verilen Cin Kabilesi tarafından tehdit altında olduklarını keşfediyor ve olaylar gelişiyor.

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir