Bruce Willis Kariyerini Sonlandırdı

Sevilen oyuncu Bruce Willis, afazi teşhisi konmasının ardından 67 yaşında oyunculuk kariyerini sonlandırmak zorunda kaldı.

Bruce Willis’e afazi teşhisi kondu ve oyuncu Demi Moore’un da dahil olduğu aile üyeleri çarşamba günü bir açıklama yaparak oyuncunun onlarca yıllık kariyerinden uzaklaşacağını duyurdu.

Afazi, ABD tıbbi kuruluşu Mayo Clinic’e göre, bir kişinin hem sözlü hem de yazılı olarak konuşma, yazma ve dili anlama yeteneğini etkileyen tıbbi bir durum. Tipik olarak bir inme veya kafa travmasından sonra ortaya çıkıyor. Afazi başlangıcı, dejeneratif hasara neden olan bir hastalık veya beyin tümörü nedeniyle olabiliyor ve bu durum kişinin iletişim yeteneğini etkiliyor. Afazi tedavisi, hastanın iletişim kurmanın yeni yollarını öğrenebileceği konuşma ve dil terapisiyle sürdürülüyor.

Aile üyeleri, “Bruce’un muhteşem destekçileriyle, sevgili Bruce’umuzun bazı sağlık sorunları yaşadığını ve kendisine yakın zamanda bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konduğunu paylaşmak istedik” cümlelerini Instagram hesaplarında paylaştılar ve kendisi için çok şey ifade eden kariyerden uzaklaşacağını da eklediler.

Ardı ardına düşük bütçeli ve kötü eleştiriler alan filmlerde rol alan Zor Ölüm filmlerinin yıldızının sağlığı, hayranları tarafından bir süredir spekülasyonlara konu ediliyordu. Dedikodu dergisi OK! ilk olarak Ocak 2021’de Willis’in hafıza kaybıyla mücadele ettiğini ve ailesiyle daha fazla zaman geçirdiğini yazmıştı.

Willis, COVID-19 pandemisi sırasında maske takmadığı için Los Angeles’ta bir mekandan atılmış, sonrasında özür dileyerek “düşünemediğini” söylemişti. Bu olay sonrasında yakın çevresinden biri Bruce’un boynundaki bandanayı yüzüne çekmeyi “unuttuğunu” söylemiş ve oyuncunun basit şeyleri bile unutmaya başladığını ima etmişti.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir