Bong Joon Ho’dan Dizi Açıklaması

2019 yılının en çok konuşulan filmlerinden Parazit’in dizi olacağı haberi geçen haftaya damga vurdu.

Yönetmen Bong Joon Ho Parazit’in dizi olması hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Parasite’ın senaryosunu yazarken, 2 saatlik bir filme aktaramayacağım kadar çok fikrim vardı. Daha fazla süreye sahip olsaydım bu hikayeleri anlatabilme yetisine sahip olabileceğimi biliyordum. Adam (McKay) ile yakın zamanda konuşmayı planladığım şey de bu. Televizyon sektörünü çok tanımıyorum. Bu mini diziyi Parasite filmine koyamadığım hikayelerin daha derinine inerek genişletilmiş film yapma fikri için düşünüyorum. Adam McKay ve HBO, Succession gibi muhteşem bir diziyi yarattı. Yani onlar sahip olunabilecek en güvenilir ve harika ortaklar.”

Filmin Konusu

Rutubetli bir bodrum katında zor şartlarda yaşayan fakir Kim ailesi ile refah içinde lüks bir evde yaşamını sürdüren zengin Park ailesinin etkileşimi üzerinden sınıflararası farklılıklara odaklanıyor. Kim ailesinin hayatı, oğulları Ki-woo’ya gelen bir iş teklifiyle değişir. Park ailesinin kızlarına İngilizce dersi verecek olan Ki-woo, çeşitli dalaverelerle tüm aile fertlerinin de Park’ların yanında işe alınmasını sağlar. Fakat her iki ailenin de hayatları beklediklerinin aksi yönünde gelişecektir. 

72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye, 77. Altın Küre’de ise Yabancı Dilde En İyi Film ödüllerini alan Parzit’in, Oscar’da En İyi Yabancı Film adaylığı bulunmakta.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir