BluTV Yeni Projelerini Açıkladı

BluTV, gelecek planları arasında bulunan dizi ve film projelerinin duyurusunu resmi olarak yaptı. Bu yapımlar arasında Behzat Ç. spin-off’u diyebileceğimiz Ercüment Çözer dizisi Saygı, BluTV’nin ilk orijinal filmi “İnsanlar İkiye Ayrılır” ve Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı isimli yazım aşaması tamamlanmış bir dizi bulunuyor.

Gün geçtikçe gelişen online streaming platformu BluTV yepyeni dizi ve film projeleriyle geliyor. Bir sezon boyunca yeni Behzat Ç bölümleriyle karşımıza çıkan platform daha önce Behzat Ç.’nin sona ereceğini duyurmuştu. Onun yerine Nejat İşler’in başrolünde yer alacağı Ercüment Çözer dizisi “Saygı” ile Behzat Ç. izleyicileri platformda tutulacak. Dizide Nejat İşler’e Miray Daner ve Boran Kuzum eşlik edecek. Dizinin konusu ise şöyle: Toplumun yozlaşmasına karşı kendi adalet sistemini uygulayan Ercüment Çözer’in hayatı, kendisi ile aynı amaca yönelik hareket ettiğini düşündüğü iki genç ile tanıştığında bambaşka bir hal alır.

BluTV’nin bir diğer dizi projesi, Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı olacak. Bozkır ve Halka dizileriyle tanıdığımız Levent Cantek ile Halka, Ölümlü Dünya, Nadide Hayat yapımlarıyla karşımıza çıkan Volkan Sümbül, Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın senaryosunu kaleme aldı. Dizi “Bir film yaparım, hastalar iyileşir, mevsim değişir” sözleriyle akıllara kazınacak olan Semih Ateş’in Yeşilçam hikayesini konu edinecek.

BluTV’nin açıkladığı son proje ise orijinal bir uzun metraj film olan İnsanlar İkiye Ayrılır oluyor. Tunç Şahin‘in yönetmen koltuğuna oturacağı filmin konusu şöyle: İnsanlar İkiye Ayrılır, borç tahsil eden bir şirketin çalışanlarının hikayesini konu ediyor. Bir şirket, bankaların çeşitli nedenlerle peşine düşmediği borçları satın alır. Borçların peşine düşen şirket, her ne pahasına olursa olsun borçları tahsil etmeye kararlıdır. Film, 7Yüz dizisinin ek bir bölümü olarak tasarlandı. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir