FilmArası Dergisi

Black Mirror’ın Senaristinden Açıklama

Netflix’in popüler bilim kurgu dizisi Black Mirror’ın senaristi Charlie Brooker, yeni bir sezonun coronavirüs salgını sebebiyle yakın zamanda gelmeyeceğini açıkladı.

Black Mirror, teknolojinin karanlık, tedirgin edici taraflarını ele alan bölümleriyle yayınlanan her sezonuyla konuşuldu ve yeni sezonu merak edildi. 2019 yılında yayınlanan 5. sezonuyla ara verilen dizinin yeni sezonunun yakın zamanda gelmeyeceği açıklandı.

İndieWire sitesinin radyo programına katılan senarist Charlie Brooker, toplumun Black Mirror’ın karanlık atmosferine hazır olmadığını belirtti ve şöyle devam etti:

Bir şeyler yapmakla meşguldüm. Ne yaptığım ve yapmadığım hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Şu anda, toplumların dağılmasıyla ilgili hikayeler için doğru zaman olup olmadığını bilmiyorum, bu yüzden Black Mirror bölümlerinden hiçbiri üzerinde çalışmıyorum. Mizah yeteneğime tekrar bakmaya hevesliyim, bu yüzden kendimi güldürmeye yönelik senaryolar yazıyorum.”

Yeni sezonun yakın zamanda gelmeyeceği haberine üzülen diziseverler için Westworld dizisi ya da Netflix’te yayınlanan Black Mirror eski sezon bölümleri izlenebilir.

Rabia Bulut

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Yorum Yap

Temmuz 2017