Bir Ödül de Tallinn’den

Pelin Esmer’in son filmi “İşe Yarar Bir ŞeyEstonya’da gerçekleştirilen Tallinn Black Nights Film Festivali’nden En İyi Senaryo Ödülü ile dönüyor. Pelin Esmer’in senaryosunu ünlü yazar Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı filmin başrollerinde Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yiğit Özşener yer alıyor.

7. Malatya Uluslararası Film Festivali‘nden En İyi Kadın Oyuncu (Başak Köklükaya) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Öykü Karayel), ardından 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu (Öykü Karayel) Ödülleri’ni kazanan “İşe Yarar Bir Şey”, bir gece trende yolları kesişen iki kadının “gel beni öldür” diyen bir adama doğru uzanan renkli yolculuğunu konu alıyor.

Vizyon yolculuğuna devam eden film bu Cuma’dan itibaren İstanbul dışında Diyarbakır ve Antakya’da da gösterime girdi. “İşe Yarar Bir Şey” ayrıca 1 Aralık’ta Ankara’da başlayan 23. Gezici Festival’inde bugün (4 Aralık 2017) ve 6 Aralık Çarşamba günü Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak. Ayrıca Gezici Festival’in 8 Aralık Cuma günü başlayacak olan Sinop ayağının açılış filmi olacak “İşe Yarar Bir Şey”in gösterimine yönetmen Pelin Esmer’le beraber filmin ekibi de katılacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir