Bir Festival Daha Online Düzenleniyor!

Bosna Hersek’te son günlerde artan yeni tip corona virüs vakaları nedeniyle 26. Saraybosna Film Festivali’nin (SFF) online olarak yapılacağı bildirildi.

SFF’den yapılan yazılı açıklamada, başkent Saraybosna’da 14-21 Ağustos’ta düzenlenecek festivalin corona virüs vakalarının artması sebebiyle insanların bir araya geleceği açık alanda gerçekleştirilmemesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Film gösterimlerinin SFF’nin resmi internet sitesi üzerinden olacağı ifade edilen açıklamada, yönetmenlerle planlanan sohbetlerin de internet ortamında yapılacağı kaydedildi.

OSCAR ÖDÜLLÜ JÜRİ BAŞKANI

Türk yönetmen Fatih Özcan’ın yönettiği Mavzer filminin ana kategoride yarışacağı festivalin jüri başkanlığını Oscar ödüllü Fransız yönetmen, yapımcı ve senarist Michel Hazanavicius üstlendi.

ÇEYREK ASIRLIK TARİH

Bosna’daki savaşın (1992-1995) izlerini silmek ve başkent Saraybosna’yı yeniden kültür ve sanatın merkezi haline getirmek amacıyla düzenlenmeye başlayan Saraybosna Film Festivali, çeyrek asırlık tarihi boyunca dünyaca ünlü birçok ismi ağırladı.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

SFF’ye bugüne kadar Robert de Niro’dan Angelina Jolie’ye, Brad Pitt’ten Orlando Bloom’a, Daniel Craig’den John Malkovich’e, Morgan Freeman’dan Nuri Bilge Ceylan’a kadar dünyaca ünlü çok sayıda isim katıldı.

VAKA SAYISI 13 BİN 138

Bu arada, Bosna Hersek’te vaka sayısı 13 bin 138’e yükselirken, can kaybı da 379 oldu.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir