Berlinale Eurimages Ödülü Onur Saylak’a

20 Şubat’ta başlayan 70. Berlin Film Festivali devam ediyor.

Festival kapsamında gerçekleştirilen Ortak Yapım Marketi’nde Eurimages Ortak Yapım Proje Geliştirme Ödülü’nü Onur Saylak’ın yeni projesi ”Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır” kazandı.

Yapımcılığını Nadir Öperli, senaryosunu Hakan Günday ve yönetmenliğini Onur Saylak’ın yapacağı ”Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır” filmi 21 proje arasından seçilerek 20 bin euro değerindeki ödülü kazandı.

Onur Saylak ve Hakan Günday 2017 yılında ”Daha” filminde ve 2018 yılında Haluk Bilginer’in Uluslararası Emy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandığı ”Şahsiyet’‘ dizsinde birlikte çalıştı. ”Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır” üçüncü iş birlikleri olacak.

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir